Keď v roku 2009 prišli pracovníci Slobody zvierat z rozhodnutia súdu k chovateľke, naskytol sa im otrasný pohľad. Zhabali jej 217 psov! Po niekoľkoročných sťažnostiach a urgenciách obyvateľov a samotnej starostky, aby kompetentní konečne situáciu nejako vyriešili, sa veci pohli správnym smerom. Psy odobrali, Čunovčanka dostala súdny zákaz chovať psy a všetci si vydýchli. Ale prešli tri roky a na dvere miestneho úradu musia chodiť vyklepávať znova. Psičkárka obišla súdny zákaz vytvorením občianskeho združenia a štvornohých miláčikov si „rozmnožuje“ďalej.

A znova!

Keď pustia Kuníkovci svojho ročného psa Tysona do záhrady, nastane peklo. Za plotom sa zhromaždia desiatky psov a v ich štekote Tysonov hlas jednoducho zanikne. Vlastne je to úplne jedno, či je Tyson v záhrade, alebo nie, psy od susedov štekajú, kedy sa im zachce. Cez deň stačí napríklad zapnúť miestny rozhlas, vtedy začnú zborovo zavýjať. Najhoršie je to v noci, vtedy s nimi šteká celé Čunovo. Namieste je otázka, prečo sa s tým niečo nerobí? Čo robí mestská časť, policajti, hygienici...

Keď pred tromi rokmi odobrala Sloboda zvierat za asistencie polície Čunovčanke Márii Rajičovej (49) dvestosedemnásť psov rôznych rás, mnohé s podozrením na svrab a demodikózu, ktoré znepríjemňovali život celej mestskej časti, Čunovčania si vydýchli. No nie nadlho. Počet psov začal opäť rásť. „V marci tohto roka sme u dotyčnej vykonali veterinárnu kontrolu, pri ktorej sme zistili, že na pozemku domu chovajú spolu šesťdesiatštyri psov rôznych plemien. V čase kontroly boli v dobrom stave, všetky mali zdravotný preukaz s očkovaním potvrdeným súkromným veterinárnym lekárom. Podľa vyjadrenia pani Rajičovej sa chovajú v držbe Občianskeho združenia SOS Psie srdce,“ podotýka MVDr. Miloš Mašlej, riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Bratislava-mesto (RVPS BA).

Pred tromi rokmi jej pracovníci Slobody zvierat odobrali 217 psov. To, čo našli, ich šokovalo.

Pred tromi rokmi jej pracovníci Slobody zvierat odobrali 217 psov. To, čo našli, ich šokovalo.