Podľa maďarského denníka Blikk sa hľadá muž, ku ktorému Eva do Budapešti cestovala. Eva Varholíková zatiaľ jeho identitu tají, podľa denníka preto, že tajomný priateľ v Budapešti nezapadá do obrazu rodinne založenej vzornej matky, ktorý chce o sebe vytvárať. Polícia mala zadržať jej mobilný telefón a odkazy a hovory na ňom naznačujú existenciu takéhoto muža a blízky vzťah, ktorý medzi nimi mal byť. Polícia po ňom bude pátrať, aj keby Eva neprezradila, o koho ide. Jej právnik sa vyjadril, že identita neznámeho muža je v súvislosti s nehodou bezpredmetná a že nezáleží na tom, za kým sa Eva ponáhľala. Polícia však chce prešetriť všetky okolnosti, ktoré mohli vplývať na túto tragickú dopravnú nehodu, a preto chce neznámeho vypočuť ako svedka.

Pondelkový Blikk tiež uvádza, že Evin snúbenec sa s ňou chcel už neraz rozísť a dodáva, že v osudnú noc sa za ňou vydal nielen preto, že mal o ňu obavy, ale zrejme aj preto, že žiarlil. Bývalý Evin partner Erik Fischer sa už pre Nový Čas vyjadril, že preňho nie je novinkou, že Eva sa v Budapešti často stretávala s mladými ľuďmi, a toto jeho vyjadrenie cituje aj Blikk.

Podľa týchto správ to vyzerá, že vyšetrovanie by mohlo objasniť okolnosti, pre ktoré si Eva sadla za volant uprostred noci pod vplyvom alkoholu a ďalšej látky. Akékoľvek dôvody však mala Eva Varholíková na to, aby okamžite cestovala do Budapešti, alkohol či iná omamná látka za volantom sa jednoducho nedajú ničím ospravedlniť. Všetko predsa mohlo počkať na ráno a triezvy deň. Veď výsledkom dopravnej nehody na maďarskej diaľnici sú traja mŕtvi, ktorí zahynuli v plameňoch priamo na diaľnici, a žena, ktorá s ťažkými popáleninami celého tela zomrela o dva dni neskôr v nemocnici.

Evino čudné tvrdenie

Neodškriepiteľným faktom, ktorý najviac búri hladinu verejnej mienky na Slovensku aj v Maďarsku, je to, že Eve Varholíkovej zistili po nehode v krvi 1,5 promile alkoholu a dokonca stopy po opiátoch. To odôvodňovala tým, že brala antibiotiká. Zrejme jej v rýchlosti nič iné nenapadlo, ale antibiotiká, ktoré by obsahovali akékoľvek opiáty, jednoducho neexistujú a je to čistý nezmysel! Z liekov vám také niečo v krvi určite nezistia, samozrejme, ak nie ste ťažký pacient. A to Eva Varholíková na prvý pohľad nie je.

Eva Varholíková v putách na súde, ktorý ju poslal do vyšetrovacej väzby. Už vtedy nevyzerala dobre.

Eva Varholíková v putách na súde, ktorý ju poslal do vyšetrovacej väzby. Už vtedy nevyzerala dobre.