Nás preto zaujímalo, nakoľko v mladosti do sveta modelingu naozaj prenikol. Andymu, našťastie, mama zachovala archív časopisov, v ktorých sa objavil, a tak sme do rúk dostali unikátne ústrižky s obrázkami, na ktorých ešte ako mladý študent herectva predvádzal vtedajšie módne trendy. Odvtedy však uplynulo dvadsať rokov. Netreba sa preto ani veľmi čudovať, že nespoznal modelku, ktorá ho nedávno oslovila na ulici s tým, že s ňou kedysi pracoval.

Vesty z brokátu

Písal sa rok 1991, a ako sa uvádza v ústrižku časopisu Dievča, pre pánsku módu boli typické jednoduché ležérne tvary, príjemná, nevtieravá farebnosť a nekrčivá prírodná tkanina. Presne tak vyzerá oblek, v ktorom mladý Andy sedí na lavičke pod stromami. V inom časopise predvádza zase vesty z brokátu, ktoré tiež patrili k vtedajším módnym hitom. Zapózoval si aj v návrhoch istej Dagmar Frličkovej, oblečené má bermudy s ľahkým letným sakom a nemôžu chýbať ponožky ponožky v sandáloch ☺. Ako sa zdá, Andy mal možnosť vyskúšať si modely letnej i jesennej sezóny. A to sa vraj o módu nikdy príliš nezaujímal.

Andy sa na modeling hodil, bol štíhly a vysoký.

„Vždy som mal rád športovú eleganciu, v košeliach som sa nikdy necítil príjemne. Dokonca keď som bol v puberte, zaujímal ma pank, ale zohnať pankové veci bol vtedy dosť veľký problém. Tak sme si museli s chalanmi poradiť sami, strihali sme si rukávy na košeliach, zdobili ich zicherkami, písali sme na ne fi xkami. Aj potom, keď ma obdobie panku prešlo, nosil som najradšej rifle, tenisky a tričko. To bolo moje.“

Ruky v bok

To, ako sa dostal k možnosti fotiť módu, si už príliš nepamätá. Najpravdepodobnejší variant je ten, že keď sa ako študent pohyboval v umeleckých kruhoch, niekto si ho jednoducho všimol a oslovil.

 Ústrižky z módnych časopisov sú staršie ako dvadsať rokov.

Ústrižky z módnych časopisov sú staršie ako dvadsať rokov.