Znie priam neuveriteľne, že sa krásna a skvelá herečka takmer zničila kvôli jedinému chlapovi. „Prešla som si oceánom hrôz a zúfalstva,“ priznala nedávno Blesku. „Chlap, to bola vždy moja brzda vrátane otca,“ dodáva.

Dvadsať rokov bola šťastne vydatá, mala dve deti a išla z fi lmu do fi lmu. Potom však začal mať jej manžel psychické problémy, ktoré si liečil neverami. Bolo to vraj hrozné, ale kvôli rodine vydržala až do roku 1988, keď udalosti prekročili únosnú mieru. Vízner si vtedy začal s Evelyn Steimarovou, expartnerkou Karla Gotta a Bolka Polívku.

„Začalo sa o tom písať, stal sa z toho verejný škandál,“ spomína herečka. „Päť rokov som preto nejazdila metrom, neobjavovala sa na verejnosti, bála som sa ľudí,“ hovorí.

Psychicky bola na dne. Lekári jej predpísali antidepresíva, ona si naordinovala víno. „Piť, keď ste psychicky na dne, je to najhoršie, čo môže byť. To vám stačí málo a je s vami koniec.“

Vie, o čom hovorí. Závislosť od liekov a alkoholu spôsobila herečke ochorenie pankreasu a štítnej žľazy. Preto dala po roku 1992 po 23 sezónach výpoveď v Městských divadlech pražských. Po troch rokoch beznádeje ju zachránil Karel Heřmánek angažmánom v Divadle Bez zábradlí.

Vďaka obľúbenej komédii si ju pamätajú aj slovenskí diváci.

Vďaka obľúbenej komédii si ju pamätajú aj slovenskí diváci.