Narodeniny bez Gotta

Spevácke stálice Karel Gott (73) a Michal David (52) oslavovali narodeniny. Žiaľ, nie spolu, hoci David záujem mal. Obaja vraj dovolenkujú doma, a preto sa David rozhodol pozvať Gotta na oslavu. Ten si však pred pár dňami zmenil číslo, a tak sa mu jednoducho nedovolal. Ešte dobre, že to nedopadlo tak ako v roku 2003, keď Gotta tesne pred Davidovou oslavou odviezla sanitka, lebo skolaboval. „Asi to ešte nemá byť,“ skonštatoval oslávenec pre denník Blesk. „Aj tak ma o pár dní čaká operácia očí, pretože na jedno nevidím,“ uzavrel neúčasť Gotta na narodeninovej párty Michal David a dodal: „Azda nám to s Karlom vyjde o rok. Bol by to najkrajší darček,“ skonštatoval.

V nedávnom rozhovore k svojmu výročiu prezradil podrobnosti o zatknutí svojho otca. Jeho rodičia vraj boli veľmi rozdielni, a preto ich manželstvo nemohlo vydržať. Otcov pokus o emigráciu s tým však nesúvisel. Pre svoj pôvod nemohol študovať a šiel za lepším životom. „Prvý raz sa pokúsil emigrovať koncom šesťdesiatych rokov, lenže jeho kamarát dostal strach a otca udal. Keď dorazil na stanicu, hneď ho zatkli,“ spomína spevák. Otec putoval do väzenia a okrem iného dláždil Karlov most. Po odpykaní trestu to skúsil ešte raz v roku 1968 a vtedy sa mu emigrácia do Švajčiarska podarila.

Najlepšie buchty

Karel Gott začal oslavu svojej 73 ráno s denníkom Blesk. Redaktorom ponúkol čierny chlieb so smotanou a s kaviárom a rakúsko-uhorské tvarohové buchty s kávou. Okrem iných milých darčekov dostal aj jeden mimoriadne milý a tradičný. Spomínané buchty. Pani Jandová pracovala ako gazdiná v rodine Gottovcov štyridsať rokov. Spevák nevie dodnes zabudnúť na jej kuchárske umenie a ona naňho. „Nikdy na mňa, keď mám narodeniny, nezabudne a pečie. Dnes ráno mi Olda (spevákov šofér) priviezol ešte teplé buchty pani Jandovej prikryté utierkou. Prevoňali celý dom.“ Napriek narodeninovej pohode Gott veľkú oslavu nechystal, má iný plán: „Poriadne oslávim až svoje deväťdesiate narodeniny. To budete pozerať!“ sľúbil so smiechom.

Oslávenec Karel Gott s ukážkovými buchtami, darčekom od pani Jandovej. Ani tento rok však neoslavoval s Michalom Davidom.

Oslávenec Karel Gott s ukážkovými buchtami, darčekom od pani Jandovej. Ani tento rok však neoslavoval s Michalom Davidom.