Hlas Česko Slovenska sa skončil, končí sa aj vaša úloha „kouča“?

S finalistami sa úplne nerozídem. Dohodol som sa napríklad s Ivannou Bagovou, že ju budem zastupovať. Ako hosť by mala vystúpiť aj na mojom jesennom turné po Slovensku. V tom čase by už mal byť na svete jej album, ktorý chcem produkovať.

V čom je jej spev pre vás výnimočný?

Drukoval som jej od začiatku šou, rovnako ako diváci, vďaka ktorým bola v mojom tíme vždy na prvom mieste. Určite má talent, skvelo spieva...

Talentovaných súťažiacich v šou však bolo viac.

S tým súhlasím. Veď aj s Brunnom Oravcom mám v pláne naspievať dueto, Petr Kutheil spieva v mojich muzikáloch a zrejme bude aj naďalej. Ani koučovanie Rytmusa v prípade Aničky Veselovskej sa nekončí, tí dvaja budú tiež spolupracovať. Uvidíme, ako to dopadne v prípade tímu Pepu Vojtka, predsa len, on nie je producent, takže neviem, či Barbore Švidraňovej či Markéte Poulíčkovej dokáže pomôcť. Hoci spomínal, že by ich rád pozval na koncerty Kabátu. Nie je vylúčené, že sa pracovne časom stretneme aj s inými finalistami, všetko bude závisieť od nich, ako sa im bude na ceste za speváckou kariérou dariť.

Z pohľadu kouča, čoho by sa na tej ceste mali pridržiavať?

Hlavne by si mali dať záležať na výbere ľudí, ktorí sa o nich budú starať, ktorým bude záležať na tom, aby ich bolo vidieť a mohli tak pokračovať v tom, čo robia.

Mať talent teda nestačí.

Ten im stačil v tejto šou, kde za nich celý servis urobila televízia. Lenže šou sa končí a poznáme to zo SuperStar či z X Factoru, ktoré keď sa skončili, strop za interpretmi aj výhercami zatvorili. A nechcem, aby sa to stalo aj teraz. Určite nie u Ivanny.

Bolo zábavné sledovať, ako ste sa s ostatnými koučmi predbiehali v získavaní súťažiacich do svojich tímov. Za ktorým vám bolo ľúto, že si vás nevybral?

Trochu mi to bolo ľúto pri Aničke Veselovskej. Tá sa nám, tuším, páčila všetkým. Hoci si vybrala Rytmusa, myslím si, že má pred sebou veľkú budúcnosť, a je jedno, kto ju bude koučovať. Ale určite by to niekto robiť mal.

Už ste to načrtli, tak sa k tomu vrátim. Podobné súťaže vychrlili množstvo talentov, len máloktorému z nich sa však podarilo presadiť. Má takáto šou potom vôbec zmysel?

Náš hudobný priemysel nie je taký preplnený, ako by sa mohlo zdať, a navyše ľudia, zvlášť tí mladí, chcú nové tváre, nové idoly. Niektorí z finalistov už, žiaľ, stihli prepadnúť ilúzii o sláve, ale až potom, ako sa súťaž skončí, bude zaujímavé sledovať, čo sa bude diať. Chvíľu sa o nich ešte bude písať, budú mať pár vystúpení, pár autogramiád, ale na jeseň to už budú mať ťažšie. Dôležité bude aj to, ako ich prijmú rádiá. Pokiaľ ich nebudú chcieť hrať, tak to naozaj nemá efekt.

Šou zlepšila jeho reputáciu. Veľa ľudí si totiž o Michalovi Davidovi myslelo, že sa v hudbe nevyzná.

Šou zlepšila jeho reputáciu. Veľa ľudí si totiž o Michalovi Davidovi myslelo, že sa v hudbe nevyzná.