Stretli sme sa na kostýmovej skúške. Marek bol odhodlaný ísť tak na 50 percent, šetril sa na premiéru. Keď však v hľadisku zbadal nášho fotografa, povzdychol si a odtancoval to pre nás takmer naplno.

Pri vzniku filmu Tanec medzi črepinami boli najväčším problémom peniaze.

Ako vždy... až na prvom mieste.

Napokon sa vám podarilo dokončiť film a urobiť ešte aj divadelné predstavenie.

Divadlo bolo na začiatku, z predstavenia vznikol film a podľa neho znovu vzniklo divadelné predstavenie. Čiže kruh sa uzatvoril.

Ako k tomu celému došlo?

Stanko Marišler, ktorý je teraz umeleckým vedúcim SĽUK-u, účinkoval vo filme aj v prvom predstavení. Porozprával o tom riaditeľovi a priniesol mu nejaké ukážky. Jeho to zaujalo a prišla ponuka, či by sme neurobili divadelné predstavenie podľa filmu.

Kedy ste začali s prácou na predstavení?

Na jeseň sme to naskúšali, hrali sme už aj v Košiciach, ohlasy boli vynikajúce. No a, samozrejme, premiéru sme chceli načasovať k filmu, aby sa to vzájomne podporovalo. No na poslednú chvíľu sme zohnali ešte nejaké finančné prostriedky a dotočili sme to, čo sme predtým nemohli, tak sme to museli trošku posunúť. Preto sa stalo, že predstavenie malo premiéru teraz cez víkend a film bude mať premiéru 21. júna.

Kedy vzniklo prvé divadelné predstavenie?

V januári 2006 bola premiéra. Rozdiely medzi oboma sú značné. To prvé bolo komornejšie, hrali sme šiesti. Teraz sme to obohatili o ukážky z filmu, ktoré sa premietajú na plátne. Aj hudba je z filmu.

Koľko ľudí si spolu s vami zatancuje a zahrá na javisku?

Asi dvadsať.

Marek Ťapák hrá hlavnú úlohu vo filme aj v divadle. Mladším kolegom v tanci stíha.

Marek Ťapák hrá hlavnú úlohu vo filme aj v divadle. Mladším kolegom v tanci stíha.